RMC16-9763FT
RMC16-9763FT
0603 1/10WATT 1% 976K THICK FILM SURFACE MOUNT RESISTOR
Manufacturer:
Megastar-OHM
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Package Size
0603
Power Rating
1/10 Watt
Tolerance
±1%
Resistance
976K
Temperature - Coefficient
100 ppm
Composition
Thick Film Resistor
Features
Dimensions
0.063" L x 0.034" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature
-55°C to +125°C