RM101M1HB0811D
RM101M1HB0811D
100UF 20% 50V (8X11) 85°C LS=3.5MM ELECTROLYTIC RADIAL BULK
Manufacturer:
Daewoo
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage Rating
50V
Life
2000 Hours
Temperature
-40°C to +85°C
Polarization
Polar
Ripple Current
250mA
Dimensions
0.315" Dia x 0.433" H (8.00mm x 11.00mm)
Pitch
3.50mm (0.138")
Mounting Type
Through-Hole
Packaging
Bulk (Bag)
Stock: 7,400
MIN:
100
MPQ:
500
Manufacturer Lead Time:
10 Weeks
Call for pricing
Tel: 514-329-0042
Contact Us
Alternative Products
RM101M1HA0811D
100UF 20% 50V (8X11) 85°C LS=3.5MM ELECTROLYTIC RADIAL TAPE & AMMO BOX